Blog

Poradnik pielgrzyma

1. Intencja pielgrzymki

  • Warto zastanowić się dlaczego ja wybieram się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
plakat 2019

Informacje o XXVII EPP na Jasną Górę A.D. 2019

„W mocy Bożego Ducha”

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości.

Regulamin Pielgrzymki

„Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, czyli wspólnoty, która w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem religijno-pokutnym, zatem musi ją cechować duch ofiary i modlitwy oraz porządek zewnętrzny”.

Sprawozdanie z XXVI EPP na Jasną Górę (2018)

W roku 2018 w dniach: 28 VII do 11 VIII odbyła XXVI Ełcka Pielgrzymka  Piesza na Jasną Górę. Przebiegała ona pod hasłem: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wzięło w niej udział 450(rok poprzedni: 533) uczestników: 262 siostry, 179 braci, w tym: 22 księży, 6 sióstr zakonnych, 7 kleryków, 9 pielęgniarek oraz 1 lekarz.

Pielgrzymi z diecezji ełckiej u stóp Jasnogórskiej Pani

15 dni w drodze. Ponad 500 pokonanych kilometrów w gorących promieniach słońca, ale oni czują się zwycięzcami. Bo dokonali czegoś, co niby dla przeciętnego człowieka mogło być przecież nie do pokonania. Ze śpiewem na ustach. Wymęczeni kilkunastodniowym marszem, ale szczęśliwi i duchowo umocnieni. Witani przez Biskupa Jerzego Mazura, oraz liczną grupę diecezjan, która dojechała autokarami na wspólną Eucharystię dziękczynną.

Pielgrzymi z diecezji ełckiej wyruszyli na Jasną Górę

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem zgromadzili się na Mszy św. w katedrze ełckiej pielgrzymi, aby rozpocząć XXVI Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegorocznym zmaganiom pątników towarzyszy hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wspólnej Eucharystii przewodniczył bp Jerzy Mazur przy licznej koncelebrze kapłanów, którzy wyruszają na szlak.

W sobotę wyrusza XXVI EPP na Jasną Górę

Pielgrzymi z diecezji ełckiej dokonują już ostatnich przygotowań przed wyruszeniem na XXVI Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przed nimi czeka 15 dni zmagań i jak to często się określa –  „rekolekcji w drodze”.  Jak mówi ks. Łukasz Kordowski, kierownik pielgrzymki: „Pielgrzymowanie to przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje podróżowanie, wędrowanie do Boga przez Jego Matkę. Oczywiście najpierw w tym wymiarze duchowym, ale także i w tym fizycznym. Przecież każdy pielgrzym zmaga się z wysiłkiem, trudem a nawet i cierpieniem. To jest ten aspekt pokutny. Przebłagania i wyproszenia u Bożej Matki przeróżnych łask – tych osobistych, ale też i tych nam powierzonych.”

Gdzie pójść, jak nie do Matki - piosenki pielgrzymkowe

Zapraszamy do zapoznania się z naszą płytą, na której nagraliśmy 18 piosenek, które towarzyszą nam w naszym piegrzymowaniu: podnoszą na duchu gdy słabniemy, rozgrzewają serca i dodają sił. Są naszą modlitwą i radością!

Informacje 2019

Przy zapisie na pielgrzymkę u Księdza Przewodnika lub Księdza Proboszcza trzeba podać: nazwisko i imię uczestnika, pesel,  wiek, parafię, dokładny adres, nazwisko opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej (do 15 lat)  lub zgodę rodziców na samodzielny udział w pielgrzymce, (16 – 18 lat),... [więcej]