Blog

Pielgrzymi z Diecezji Ełckiej dotarli na Jasną Górę (2019)

Wymęczeni kilkunastodniowym marszem, ale szczęśliwi i duchowo umocnieni. Były chwile wielkich radości, ale też zwątpienia. Dziś szczęśliwi pątnicy doszli do Częstochowy. Przynieśli przed Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze nie tylko bąble na stopach i zdarte buty, ale przede wszystkim swoje intencje. A te są bardzo różne. Od podziękowań za zdaną maturę po prośby o zdrowie i nawrócenie dla bliskich.

Wyruszyła XXVII Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Dziś rano wyruszyła XXVII Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na ponad 500-kilometrową trasę pątnicy wyszli na trasę po Mszy św. w ełckiej katedrze. Liturgii przewodniczył bp Jerzy Mazur przy licznej koncelebrze kapłanów, którzy wyruszają na szlak.

Poradnik pielgrzyma

1. Intencja pielgrzymki

  • Warto zastanowić się dlaczego ja wybieram się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
plakat 2019

Informacje o XXVII EPP na Jasną Górę A.D. 2019

„W mocy Bożego Ducha”

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie regulaminu. Nie może w niej zabraknąć młodzieńczego entuzjazmu pogody ducha, uśmiechu i radości.

Regulamin Pielgrzymki

„Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, czyli wspólnoty, która w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem religijno-pokutnym, zatem musi ją cechować duch ofiary i modlitwy oraz porządek zewnętrzny”.

Sprawozdanie z XXVI EPP na Jasną Górę (2018)

W roku 2018 w dniach: 28 VII do 11 VIII odbyła XXVI Ełcka Pielgrzymka  Piesza na Jasną Górę. Przebiegała ona pod hasłem: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wzięło w niej udział 450(rok poprzedni: 533) uczestników: 262 siostry, 179 braci, w tym: 22 księży, 6 sióstr zakonnych, 7 kleryków, 9 pielęgniarek oraz 1 lekarz.

Pielgrzymi z diecezji ełckiej wyruszyli na Jasną Górę

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem zgromadzili się na Mszy św. w katedrze ełckiej pielgrzymi, aby rozpocząć XXVI Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegorocznym zmaganiom pątników towarzyszy hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wspólnej Eucharystii przewodniczył bp Jerzy Mazur przy licznej koncelebrze kapłanów, którzy wyruszają na szlak.

W sobotę wyrusza XXVI EPP na Jasną Górę

Pielgrzymi z diecezji ełckiej dokonują już ostatnich przygotowań przed wyruszeniem na XXVI Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przed nimi czeka 15 dni zmagań i jak to często się określa –  „rekolekcji w drodze”.  Jak mówi ks. Łukasz Kordowski, kierownik pielgrzymki: „Pielgrzymowanie to przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje podróżowanie, wędrowanie do Boga przez Jego Matkę. Oczywiście najpierw w tym wymiarze duchowym, ale także i w tym fizycznym. Przecież każdy pielgrzym zmaga się z wysiłkiem, trudem a nawet i cierpieniem. To jest ten aspekt pokutny. Przebłagania i wyproszenia u Bożej Matki przeróżnych łask – tych osobistych, ale też i tych nam powierzonych.”